I znów Adwent

adwentI kolejny Adwent, kolejne oczekiwanie na… Od razu nasuwa się się – na Boże Narodzenie. Oczywiście nie do końca tak to wszystko jest. Można powiedzieć, Adwent jak Adwent, jak o roku. A dla mnie nie. Pierwszy w nowej (chociaż może już nie tak nowej) parafii.

Przygotowania zaczęły się już dużo wcześniej. Najpierw dzieci pod kierownictwem Sióstr zrobiły piękne wianki adwentowe. W któryś dzień się zdziwiłem, jak przez okno zobaczyłem, że jakiś człowiek na sankach pod kościół przywiózł kostkę słomy i siana. Co się dzieje? Szybko się wyjaśniło, że to na adwentowe wianki. Potem dzieci sprzedawały wianki naszym parafianom, zbierają na wakacje. Siostra Klara zrobiła też prawdziwe świece. Prawdziwe, bo z prawdziwego wosku (a może by i na ołtarz takie?). Jeszcze kalendarz adwentowy dla dzieci, ale nie tylko – i już wszystko gotowe.

A Adwent zacząłem sam. Siostry wyjechały. Rekolekcje. Przeżywały, że nie będą w niedzielę, ale jakoś wszystko się udało. I potem zaczęliśmy Roraty. Rano o 8-mej. Kilka osób przychodzi, a wczoraj był ponad 15 osób. To cieszy. W ogóle ten Adwent jakiś taki dobry jest. Oj problemy są, bez nich nijak przecież. Ale jakoś tak bez nerwów je udaje się przeżywać, przechodzić dalej.

Dlaczego tak? Chyba dobre przygotowanie było. Może to jest odpowiedź, jak dobrze wszystko przeżywać. Nawet i Adwent. Tak sobie postanowiłem, żeby w czasie śniadania, kolacji słuchać sobie różnych konferencji. Tak troszkę więcej żyć tym Słowem Bożym. Taka rada, warto pomyśleć jak ja ten Adwent przeżywam. A może wcale nie przeżywam? Co robię, żeby się dobrze przygotować na to Spotkanie z Jezusem – nie tylko tym „Jezuskiem”, który taki słodki w żłóbeczku leży. Nie ma czasu? Takie ciekawe rady znalazłem, może komuś pomoże:

Modlitwa dla zabieganych

Po co chodzić na Rorarty?

I warto znaleźć czas na Rekolekcje. W wielu parafiach są one organizowane, niestety, jeszcze nie wszędzie. Tutaj też propozycja: Rekolekcje u Dominikanów, choć ni tylko u nich, wystarczy trochę poszukać, może popytać się, a jeśli już naprawdę nie ma kiedy, nagrać sobie na telefon i słuchać chociażby w czasie drogi do albo z pracy.

A propos rekolekcji, proszę o modlitwę, my też się do nich przygotowujemy. Prawdopodobnie w 3-cią niedzielę Adwentu.

Życzę pięknego Adwentu, pięknego, radosnego czasu oczekiwania, warto go nie marnować.

Z Bogiem – o. Tomasz

P.S.

Nowy film -też o Adwencie:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s