Rocznica

W niedzielę upłynęło dokładnie 3 lata, jak przyjechałem do Kazachstanu. Pamiętam podróż, komfortowo, przez Frankfurt, ale wtedy tak było najtaniej. I te pierwsze wrażenia, ciekawość, jak to w tym Kazachstanie jest. A teraz wszystko już normalne, jak u siebie. I pewnie jak przyjadę do Polski, to na początku będzie dziwne wrażenie. Przed wylotem wtedy odprawiałem Mszę św. na lotnisku Chopina – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dobrego patrona dostałem na wyjazd. Trzeba mi pamiętać jego dewizę „Zło dobrem zwyciężać”. To chyba najlepszy przepis na pracę i służbę dla każdego misjonarza, ale i dla każdego kapłana. I niedziela tym razem była taka świąteczna. Pogoda była przepiękna, nikt się chyba nie spodziewał. Cieplutko, prawie 20 i bezchmurne, słoneczne niebo. W tą niedzielę nie jechałem nigdzie, więc między Mszami w Pawłodarze, mogłem cieszyć się piękną pogodą, przechadzając się po bulwarach Pawłodarskich z naszą młodzieżą. Potem kawka i torcik i wieczorna Msza. I tak dzień pięknie minął. W niedzielę też Pawłodar opuścił o. Ryszard. Po około 20 latach pracy w Kazachstanie i Pawłodarze, na pewno było mu bardzo ciężko. No tak to jest.

A ta niedziela upłynęła też pod znakiem modlitwy o Misje i misjonarzy. Zresztą, w Polsce tam na pewno o tym więcej wiadomo. To początek tygodnia misyjnego. I chyba nie przypadkiem w październiku, bo przecież to miesiąc Różańca, a Różaniec, w swoim zamyśle, szczególnie Róże Różańcowe, to modlitwa za misje. Trochę się o tym zapomniało. A ta pomoc jest bardzo ważna, przecież około 40 % terenów, to jeszcze tereny misyjne.

źródło: http://www.missio.org.pl

Dlatego o tą pomoc prosimy i czekamy na Waszą modlitwę.

A u nas zaczyna się powoli zima. Dzisiaj od samego rana śnieg. Niby niespodziewanie, ale nikt nie jest zdziwiony. Leci powoli, delikatnymi płatkami z nieba, jakby się zdał mówić: już niedługo Boże Narodzenie…  A przecież jeszcze się nawet Adwent nie zaczął.

Pozdrawiam serdecznie

Z Bogiem – o. Tomasz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s