Dawno, dawno temu

Dawno,dawno temu. Tak zaczyna się niejedna bajka. Ale tutaj nie o bajce będzie mowa. Dawno temu był ostatni wpis, ostatnia wiadomość. Aż mam wyrzuty sumienia. I już niektórzy dopytują się, kiedy wreszcie coś się pojawi. A działo się dużo.

Poświęcenie kaplicy

Przede wszystkim najważniejsze wydarzenie tego roku w Oziornym – poświęcenie kaplicy i zarazem nasz odpust parafialny. Do tego przygotowania trwały długo, przede wszystkim budowa kaplicy. Kaplica wybudowana poświęcona i to już w niej trwa adoracja, oczywiście przy Ołtarzu „Gwiazda Kazachstanu”. Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać na stronie Stowarzyszenia Regina della Pace TUTAJ. To tak oficjalnie. A od kuchni było trochę przygotowań. Na szczęście każdy wie co ma robić i nie trzeba się dużo zastanawiać. W tym roku, pomimo deszczu i „niezłej” drogi, goście dopisali. Było około 600 osób. Oczywiście, dla wszystkich potem poczęstunek – płow, kompot, bułeczki. Nasze kobiety w kuchni po prostu – „mołodcy”! Wcześniej montaż Ołtarza, i potem troszkę nerwów, zdążymy zamontować okno i wszystko wykończyć na czas? Tym bardziej, że pogoda nie rozpieszczała nas. Ale wszystko się udało. Następnego dnia, kiedy goście już wyjechali, zapanowała niezwyczajna cisza, od której już wszyscy w Oziornym odwykli. I takie powolne, leniwe sprzątanie.

Mam nadzieję, że to wydarzenie rozpowszechni to miejsce. Relacje w Telewizji, wywiady.. Nawet w jednym z nich podpisali mnie jako „Arcybiskupa Proboszcza Parafii”. Cóż za zaszczyt.

Cóż, dzisiaj tak biegiem. Postaram się, żeby już nie trzeba było następnych wiadomości zaczynać od słów „dawno, dawno temu i nadrobić zaległości, troszkę jakby echem opisać co się działo w Ozoirnoje i nie tylko.

Z Bogiem – o. Tomasz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s