Galeria

I budowa ruszyła

Jakoś ciężko było się zebrać, żeby cokolwiek napisać. Już niektórzy zaczęli się niepokoić czy żyję. Żyję i mam się dobrze. A że zima była długa, to i pomysły do głowy przychodziły różne. No i teraz mam, ale po kolei.

Najważniejsza wiadomość – ruszyła już budowa kaplicy. I w zasadzie już jest gotowy fundament. Myślę, że do końca sierpnia będzie gotowa i podłoga i zaczniemy brać się za ściany. Tutaj jest ciekawa technika budowy fundamentów z tak zwanych bloków fundamentowych. W Polsce nie widziałem, może i jest, ale pewnie się rzadko stosuje. Trochę czasu zajęło nam przygotowania placu budowy. Samo zgromadzenie materiałów nie jest takie proste, bo 30 km do nas to nieraz błoto, a do miasta, gdzie można coś konkretnego już kupić jest 100 km. I wiadomo jak to jest, nie zawsze wszystko uda się znaleźć od razu. Choćby te bloki. W jeden dzień pojechaliśmy i wszystko było. A na drugi okazało się, że ktoś przyjechał pół godziny wcześniej i na podkupił. Potem kopanie pod fundament. Ziemia okazała się bardzo twarda, tak że trzeba było dospawać zęby w koparce. Alu jak zobaczycie na foto, udało się. Tego etapu, szczerze przyznam, najbardziej się obawiałem, bo po pierwsze to początek, a po drugie deszcze. Ale nie zalało nam nic.

A następna rzecz to remonty. Kto to wymyślił. Przebijaliśmy drzwi w naszym domu rekolekcyjnym do garażu, który chcemy zaadoptować na salę parafialną. Myślałem, góra pół dnia. Okazało się, że tydzień ledwo starczył. Jednak za sowieckich czasów cegła była solidna i cementu nie żałowali. Zbiliśmy też podłogę i zaleliśmy nową, na razie pierwszą warstwę. Reszta już po Spotkaniu młodzieży.

Tym razem tak technicznie. Ale czasami to jest i tak, że ksiądz jest i budowlańcem.

Pozdrawiam – z Bogiem

Reklamy

One response to “I budowa ruszyła

  1. br. Kanizy Kąkol ofm

    Pracuję, buduję do tego jeszcze ewangelizuję, cóż powiedzieć misjonarz jest od wszystkiego 🙂 Bożego błogosławieństwa. Obecnie pozdrawiam z Sankt-Petersburga
    z franciszkańskim pozdrowieniem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s