„Carica Mira”

I już po corocznym odpuście. W tym roku wyjątkowym, bo nie w Oziornym, a w Astanie. Dlaczego? Ponieważ ten dzień był ważny nie tylko dla naszego sanktuarium, ale i dla całej diecezji, a nawet śmiem stwierdzić, dla całego Kazachstanu. Przede wszystkim było to dzień I w historii Kościoła w Kazachstanie Kongresu Eucharystycznego. W czasie tegoż Kongresu miło miejsce uroczyste przekazanie i otwarcie Ołtarza „Gwiazda Kazachstanu”. I jak to zwykle bywa, z wielkimi świętami wiąże się przyjazd wielu zacnych gości.

I to nie tylko do Astany, ale także i do nas, do Oziornego. Tydzień więc troszkę pracowity, począwszy od niedzieli. Pierwsi goście to znajomi ks. Arcybiskupa. Między nimi ksiądz, który pomagał w tworzeniu wystroju wnętrza naszego Kościoła – ks. Wojciech z Poznania. Niestety, nie trafiła się im za dobra pogoda, i niektórzy z nich nie mogli nawet być na Sopce Wołyńskiej. A w czwartek przyjechał do nas Prymas Polski, ks. Abp Józef Kowalczyk. Wieczorem odprawił Mszę w naszej świątyni, potem kolacja ze wszystkimi gośćmi i jeszcze miłe spotkanie, już w małym gronie przy herbacie u mnie na plebani. A w piątek rano Eucharystia w Karmelu, w nowej kaplicy i poświęcenie podarowanego obrazu – MB Częstochowskiej. A potem już wyjazd do Astany. Zresztą my też tam się udaliśmy, ale w sobotę rano. Nowym samochodem. Ostrożnie, bo jeszcze na dotarciu. I tam spotkanie z ludźmi ze wspólnoty Regina della Pace. Bardzo miłe.

Potem już Kongres. Konferencje, modlitwa i otwarcie Ołtarza. Wywołało to zdumienie nas kunsztem tego dzieła. A potem już adoracja.

W niedzielę do domu, szybko, bo znów goście jadą. Już swoi, ze Wspólnoty Regina della Pace. Wcześniej przygotowany szaszłyk, bania. I potem długie Polaków rozmowy. A do południa dzisiaj odwiedzenie tych najważniejszych miejsc u nas. I powrót.

I zdawać by się mogło, że cisza i spokój. Ale to niemożliwe, bo nasze dzieciaczki rozpoczęły obóz letni. Mała grupka 11 dzieci. I tak to pędzie życie u nas.

Tak krótko i zdawkowo, ale coś snu brakuje. Tylko jeszcze kilka linków:

Msza św w Oziornoje – ze strony Prymas Polski

Msza św w Karmelu – ze strony Prymasa Polski

O Kongresie Eucharystycznym – ze strony Radia Watykańskiego

O wizycie Prymasa w Kazachstanie – ze strony KAI

I z Bogiem – o .Tomasz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s