I Wielki Post

Wczoraj zaczęliśmy wielki Post. Jak wszystkie parafie na całym świecie. Ale po raz pierwszy zaczynam Wielki Post jako proboszcz i jeszcze w dodatku z nowym wikarym. W sobotę do naszej wspólnoty dołączył ks. Sławek Porębski (kapłan diecezji częstochowskiej), który dosłownie przed kilku dni przyjechał do Kazachstanu, a w sobotę dotarł do Oziornego. Cieszę się ogromnie z jego obecności.

Egzorcysta

W niedzielę na naszej parafialnej Mszy gościł o. Aleksander Posadzki, znany wielu pewnie, egzorcysta. Przyjechał na prośbę s. Karmelitek, ale udało wygospodarować mu się i czas dla naszej parafii. W kazaniu ostrzegał ludzi przez niebezpieczeństwem jakie niesie ze sobą „gadanie”. Tutaj to niestety jest bardzo powszechne i często ludzie, nawet wierzący, oddają się tego typu praktykom. Na pewno i to spotkanie przyniesione duchowe owoce.

Czyste serca

A w niedzielę zakończyło się spotkanie Ruchu Czystych Serc. Pierwsze takie w Kazachstanie. Przyjechało około 50 młodych ludzi z naszej diecezji. Co prawda mieli drobne problemy z wyjazdem, troszkę wiało, ale to może jeszcze bardziej uczyni pamiętnym to spotkanie. Nie mogę za wiele opowiedzieć o tym spotkaniu, ja jak zwykle, zajmowałem się logistyką, czyli dbanie o to, aby było ciepło, aby była woda i nie brakło jedzenia. Miało na początku przyjechać 48 ludzi, a w końcu, nikt nie wie jakim cudem, przyjechało ich 54. Tak widocznie miało być.

Tak więc coś tam u nas się dzieje. W tym tygodniu powinniśmy mieć już gotowe plany naszej kaplicy, potwierdzone przez urząd architektury (czy jak to tam się zwie) i pewnie zaczną się przygotowania do budowy. A teraz ludzie ołtarz Gwiazdy Kazachstanu omodlają w Warszawie. My też prosimy o modlitwę w intencji naszych dzieł, o których więcej można znaleźć na stronie pomoc dla Oziornego.

Stowarzysznie

Cały czas gdzieś po mojej głowie kołata mi się myśl o Stowarzyszeniu, które miałoby się duchowo i materialne opiekować naszym Sanktuarium., a także zajmować się – jak to się dzisiaj mówi – PR-em. (strona internetowa, jakieś ulotki, książeczki, itd). Wiem, że niektóre misje mają takich opiekunów. Ks. Abp Tomasz wyraził zgodę. Ale jak to zorganizować? Jak znaleźć odpowiedzialnych ludzi, którzy by stworzyli takie Stowarzyszenie? Moim marzeniem jest też to, żeby to nie była „organizacja” tylko prawna, ale żeby to była pewnego rodzaju wspólnota duchowa, która łączyłaby wielu ludzi, także i we wspólnej modlitwie, niezależnie od miejsca zamieszkania. Duchowym Centrum było by oczywiście nasze Sanktuarium. Jeśli ktoś „czuje”ten temat, to proszę o kontakt

Pozdrawiam i życzę wielu owoców tego świętego czasu jakim jest Wielki Post.

Z Bogiem – o. Tomasz Pyś

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s