Łopata

14012013257

Łopata

To podstawowe wyposażenie auta w Kazachstanie. Jak bardzo przydatne, przekonaliśmy się z o. Lucjanem Pocałuniem, który odwiedził naszą parafię. Wybieraliśmy się poodwiedzać innych w ważnych sprawach (o. Lucjan, to nasz ekonom) i przekonaliśmy się jak ważny dla misjonarza w Kazachstanie jest ten instrument. Już mówię jak to było. Otóż od dwóch dni wieje. Nawet nie silno, ale drogę ładnie już założyło. Ostrogi śnieżne nie były nawet nie duże. Do pewnego miejsca. Przez jedna przeskoczyliśmy i z impetem wjechaliśmy w kolejną i się skończyła jazda. Tak na marginesie okazało się potem, że droga była poczyszczona, ale obok, a my w malutkiej zawiei nie zauważyliśmy zjazdu. No i zaczęło się kopanie. W sumie 3 godziny. Na szczęście było dość ciepło, tylko -9. Ale niestety, dosyć wiało i od razu zawiewało to co odkopaliśmy. Po kilka metrów do tyłu. Jeden kopie, drugi grzeje się chwile w samochodzie. Ale udało się. I nawet ekipa ratunkowa (nasz kierowca – Witia, palacz – Witia i pan Stasik), choć już prawie dotarli na miejsce, okazali się nie potrzebni. Oto kolejny przykład jak Pan Bóg uczy nas pokory.

Zapraszamy na te lekcje, łopata zawsze się znajdzie.

Kolęda

Tutaj czy jest kolęda czy nie, zależy w dużej mierze od tradycji miejscowej parafii. W Oziornym była kiedyś, ale nie przez ostatnie lata. W tym roku chce odwiedzić wszystkich parafian we wszystkich wioskach. Tak sobie liczę i pewnie będzie ze 300, może 350 domów w 9 wioskach. Byle by do Wielkanocy się wyrobić. Już obszedłem Jużne i jestem w połowie Stepnoje. Wrażeniami podzielę się jak wszystko skończę.

Goście

Co prawda nie moi. Choć pewnie wszyscy, którzy przyjeżdżają do Oziornego są moimi gośćmi. Nasze Służebniczki gościły Mistrzynię – s. Rut z Polski i p. Ewę, która z nią przyjechała. Były także nasze siostry, z Kazachstanu: Samuela i Tamara. To takie ich spotkanie formacyjne.

DSC07118U Benedyktynów też goście: diakon Matyjas z żoną Wiolettą. Mamy w naszej diecezji jednego stałego diakona. Mieszkają w Akole. I chociaż jest tutaj już ponad rok, to dopiero pierwsza okazja, aby się z nimi spotkać.

I goście się zapowiadają. Już podobno 4 grupy z Polski chcą przyjechać do Oziornego i Kazachstanu. Cieszymy się ogromnie i czekamy

Z Bogiem – o. Tomasz14012013254

Reklamy

2 responses to “Łopata

  1. Dzieki Ksieze za wiadomosci!Łaczę się w odsnieżaniu – ja w Częstochowie – zapraszam!

  2. milo czytac o tym, co mialo miejsce w tych dniach w Oziornym 🙂
    pozdrawiamy juz z Polski – s.Rut i Pani Ewa 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s