Medialnie i znów idzie zima

Idzie zima. Dla mnie już druga w Kazachstanie. Ale pierwsza jako proboszcz. No i okazuje się, że nie tylko trzeba się martwić o ciepłą czapkę czy rękawiczki, ale czy starczy węgla do końca zimy (a raczej czy wystarczy pieniędzy na węgiel i palaczy). Ale wierzymy, że nasza „Szefowa” (czyt.. Matka Boża) o nas zadba.

Co nowego w Oziornym? Nowe Siostry. Była zmiana. Siostra Urszula poszła do Czkałowa, a przyszła s. Paschalia. Można powiedzieć – wyjadacz. W Kazachstanie kilkanaście lat, pewnie niedługo dwadzieścia. A poza tym będziemy próbować ułożyć plan działania na Rok Wiary. Naszym marzeniem jest więcej jeździć do wiosek, chociaż dwa razy w miesiąc ze Mszą świętą. I chcemy też przygotować ludzi do przyjęcia w ich Domach Modlitwy Najświętszego Sakramentu. To byłby piękny owoc Roku Wiary, że Pan Jezus na stałe zamieszkałby w naszych wioskach. Oczywiście nie we wszystkich, ale myślimy o dwóch czy trzech wspólnotach. Tutaj prośba, do osób duchownych, może ktoś wie o kościołach, gdzie zmieniają tabernakulum i nie wiedzą co z nim zrobić? Z chęcią byśmy przyjęli je w darze. Lepiej niech służą ludziom, jeśli miał by stać gdzieś zakurzone. Bo o nowych to nawet nie marzymy. Planów wiele, chcielibyśmy tylko przypomnieć o tym, że modlimy się za wszystkich, którzy nam pomagają. W każdym tygodniu ofiarujemy Mszę Świętą w intencji wszystkich dobroczyńców.

Miało być jeszcze medialnie. Otóż „Góra” ma dobrego PR-owca. Otóż popatrzcie gdzie pisano o Ołtarzu: KLIKNIJ. A oprócz tego wywiad z biskupem Klemensem Pikielem i wiadomość, że na kolejne Święto Młodzieży do nas przyjadą delegacje wszystkich parafii z Rosji. (TUTAJ PO ROSYJSKU).
No i już to co znacie, mój wywiad w Radio Fara (MOŻNA POSŁUCHAĆ TUTAJ).

Pozdrawiamy wszystkich i zapewnimy o modlitwie.

Z Bogiem – o. Tomasz

A jeszcze Facebook.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s