Astana, błoto i kaplica

Image

No i spokój, cisza… Aż dziwnie, po tym harmidrze, który panował przez ten tydzień Spotkania Młodzieży. Już wszystko posprzątane, poukładane na swoich miejscach, a z gości ostały tylko myszy, które harcują sobie najlepsze po moim, pustym teraz, mieszkaniu. Ale już niedługo im się to dobre skończy, może jutro będą koty. Oczywiście z Kellerovki, od Kati. Najlepsze, bo sam odchowałem, no i wiem, że matka do kościoła chodzi 😉 . Ale nie o tym miało być. Astana. Wiadomo, stolica. A dla nas, każdej parafii ważne miejsce, bo tam wieczysta adoracja. I co jakiś czas, każda parafia jedzie, aby omadlać sprawy Kościoła i wierzących. Pojechaliśmy i my. Tym razem to był wyjazd trochę inny, bo oprócz nocnej adoracji, zwiedzaliśmy też Astanę. Kobiety, które przez tydzień prawie nie wychodziły z kuchni, aby nakarmić zgłodniały tłum młodzieży, teraz mogły odetchnąć – nie tylko modlitwą, Oczywiście byliśmy na Baiterek. I w pobliżu pałacu prezydenta i w innych jeszcze miejscach. Nie będę pisał wszystkiego, bo potem będziecie nam zazdrościć. W każdym razie wyprawa udana – i pod względem modlitewnym i turystycznym.

Błoto Wcześniej nie miałem pojęcia, że może być tak ważne w życiu. Szczególnie jeżeli do najbliższego asfaltu jest około 30 km. W ostatnich dniach doświadczyłem na własnej skórze (a raczej na karoserii mojego auta) jak potrafi być dokuczliwe. Na szczęście w naszym parku maszyn, mamy takie egzemplarze, które przechodzą prawie przez każde błoto. Ale wyobraźcie sobie, że nie można dojechać do domu, bo popadła deszcz i … koniec. Albo planujecie jakąś podróż do urzędu choćby i tama sytuacja. Po prostu nie przejedziesz. Mam nadzieję, że w nocy nie będzie padać, bo jutro chcę jechać do Pietropawłowska.

Kaplica Ona teraz zajmuje naszą uwagę. Chyba domyślacie się, o jaką kaplicę chodzi. O tę, w której będzie ołtarz modlitwy o pokój. Ołtarz już gotowy – obecnie jest na Jasnej Górze – a kaplica… będzie gotowa. Jutro właśnie w tej sprawie jadę do miasta. Udało nam się w końcu znaleźć kogoś, kto może zajmie się tym od strony formalnej. Dlatego szczera prośba o modlitwę w tej intencji. Bo przejść przez urzędy, i to jeszcze w obcym kraju nie jest tak łatwo.
A na razie zdjęcie z Jasnej Góry – źródło – oczywiście strona Wspólnoty Regina Pacis.

Pozdrawiam i z Bogiem

o Tomasz

foto – modlitwa przed Ołtarzem Pokoju, który będzie w Oziornem, w Wieczerniku na Jasnej Górze

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s