Wielki Czwartek

ImageI już po Mszy Wieczerzy Pańskiej. Rozpoczęliśmy Triduum w parafii Kiellerowka. Czas pracowity będzie troszkę, dlatego proszę o modlitwę – o siły przede wszystkim. We wtorek byliśmy z naszym seminarzystą – Żenią – na Mszy Krzyżma w katedrze w Astanie. Tak trochę przypadkowo, nie przypadkowo. Kilka dni wcześniej o. Józef z Oziornego mówił, że jedzie i że ma wolne  miejsca. No to jedziemy z nim! Po kilku dniach się okazało, że coś z hamulcami w jego samochodzie nie tak. Nie ma problemu, mówię mu, pojedziemy naszym. Ostatecznie coś mu jeszcze wypadło i pojechaliśmy sami. 370km, oczywiście w jedną stronę. Dlaczego już we wtorek? Bo nasza parafia wcale nie jest najdalej. A jaka pogoda będzie, nie wie nikt. Dlatego żeby można było spokojnie wrócić na Triduum, zawsze ta Msza jest wcześniej….

A dzisiaj już u nas rozpoczęliśmy świętowanie. Siostry z Tańszy zaprosiły nas na obiad, za co im z całego serca dziękujemy. I tak to w takim małym gronie duchowieństwa tańszysko-kiellierowskiego dziękowaliśmy za dar kapłaństwa. I wieczorem już Msza w naszym kościele. Mało ludzi przyszło, sami najwierniejsi. To trochę trudne jak się jest przyzwyczajonym do tłumów na Święta. Różnie sobie człowiek myśli. Ale nawet dla tej garstki warto. I teraz adoracja, u sióstr, bo ludziom trochę bliżej. Czekam na kleryka i idziemy tez. On poszedł jeszcze popatrzeć o kościoła, czy wszystko na jutro gotowe.

Cóż, pozostaje tylko złożyć życzenia, żeby Chrystus zmartwychwstały udzielał wszystkie potrzebne Wam łaski i żebyście w swoim życiu nigdy nie zgubili Go ze swoich oczu i serca.

I na koniec serdecznie dziękuję tym najwierniejszym przyjaciołom z życzenia na Dzień kapłański.

 

Reklamy

One response to “Wielki Czwartek

  1. Niech Pan Jezus Arcykapłan błogosławi na czły czas tej wielkiej i pięknej posługi. zdrowych i radosnych i pogodnych śiąt Paschy dla Vice proboszcza i kleryka i wszystkich parafian. o. Mariusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s