Matki w modlitwie

ImageDzisiaj otrzymałem bardzo miłą przesyłkę. To książeczki grupy „Matki w modlitwie”. Co to takiego? To grupa, która powstała w latach 90-tych w Anglii, a obecnie istnieje już w ponad 80 krajach świata. Nie pamiętam kot podesłał mi informacje o tym ruchu modlitewnym. Ale od razu zrodziła się myśl, że tutaj taka modlitwa matek za swoje dzieci jest bardzo potrzebna. Wczoraj mieliśmy pierwsze spotkanie. Przyszło dwie kobiety. Mało? Tak się może wydawać. Ale w ostatnią niedzielę było mało ludzi w kościele – było -35. No tak, tutaj trzeba liczyć się z pogodą. Zresztą, jak coś od razu tak pięknie wychodzi, to coś podejrzane. W każdym razie proszę o modlitwę. Może to jest jakaś szansa przyciągnąć bliżej Pana Jezusa więcej ludzi? Czas pokaże. No i zapraszam Was także do zainteresowania się tym ruchem, w Polsce działa już przy wielu parafiach. Wystarczy sobie wygooglować ‘matki w modlitwie’ i wszystko będzie jasne.

A co poza tym? …Normalka. Taki przyśpieszony kurs proboszczowski. Jeszcze raz mi woda zamarzła, filtr się w pralce zapchał, u sióstr w domu się pompa zepsuła trzeba było kupić nową, coś tam w Ochronce z odkurzaczem. Nudy nie ma. Ale mam nadzieję, że tego typu atrakcje się skończyły. I że życie będzie już miało taki normalny rytm. Msze święte w kościele i sióstr, wyjazdy na posiołki, katechezy w soboty i niedziele, lekcje polskiego, no i oczywiście Matek w modlitwie. Czasami ktoś przyjedzie, czasami ja się gdzieś wybiorę, to tak dla zdrowia psychicznego, żeby inne twarze i innych ludzi zobaczyć. Niech tak już się toczy wszystko normalnie.

Pogoda – trochę cieplej. Ostatnio kilka dni było nawet cieplej niż w Polsce. A tak to cały czas trzyma się temperatura w okolicach -20. Tutaj to całkiem przyzwoita temperatura. W dzień oczywiście troszkę cieplej, a w nocy zimniej. Za to przepiękne niebo, dużo słońca i gwiazdy w nocy jakby trochę bliżej niż w Polsce. Aha, i jeszcze jasno jest długo, prawie do siódmej wieczorem. To tyle. Mam nadzieję, że teraz będę opisywał już tylko monotonię, żadnych niespodzianek typu „coś zamarzało”.

Pozdrawiam – z Bogiem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s