I dalej goście

ImageGoście, goście – proszeni i nie tylko. W ostatni „weekend” – jak to się mówi współcześnie, znów mieliśmy gości. Przyjechała Matka Generalna Sióstr Służebniczek, które pracują w Oziornoje, a „pół siostry” i u nas w ochronce. Już tłumacze dlaczego pół – to s. Joanna, przyjeżdża ona do nas na dwa, trzy dni w tygodniu, aby pomagać właśnie w Ochronce. Dawniej Siostry mieszkały u nas, w domku, koło Ochronki. No i podobno Siostry mają tam tak w swoich prawach, że Matka raz na jakiś czas musi odwiedzić wszystkie placówki. … A te odwiedziny były o tyle niezwykłe, że Matka Rafała Kisiel, do ostatnich wyborów pracowała właśnie w Kazachstanie, mało tego, przez wiele lat w Kellerovce. Tak więc nie była to tylko wizytacja, a może przede wszystkim odwiedziny znajomych. Z Matką przyjechała s. Ana, która pochodzi z Brazylii. Mówiła, że nie marznie, ale ja jej tam do końca nie wierzę. Chociaż może grzał ją iście południowo-amerykański temperament. W każdym razie wprowadzała dużo radości.

Ostatni pisałem, że duże zmiany będę. Otóż spełniam obietnicę i pisze o tym. W czwartek Mariusz jedzie do Polski po wizę. Zostaję więc p.o. proboszcza. Hmmm, będzie ciekawie. Na szczęście nie zostanę sam, bo dzisiaj przyjechała do nas kleryk na praktykę – Żenia. Przynajmniej nie będę sam, zawsze to milej, jak jest się do kogoś odezwać, no i może przez to mój język rosyjski może będzie się rozwijał szybciej? Oj gdzie ja bym pomyślał w Polsce, że będę miał kleryka na praktyce.

I ostatnia wiadomość dzisiaj. Bo pewnie intryguje Was moje pierwsze zdanie: goście proszeni i nie. Oczywiście, że i siostry i kleryk są gośćmi proszonymi i jak najbardziej oczekiwanymi. Ale kto był tym nieproszonym gościem? A popatrzcie na zdjęcie – na nim Mariusz wyprasza nieproszonego gościa. Pozdrawiam z zimowego Kazachstanu – z Bogiem – о. Томаш

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s